YAGEO SQM10AJB-470R
Part No.:
SQM10AJB-470R
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SQM10AJB-470R.pdf
Description:
RES 470 OHM 5% 10W RADIAL
Shipping
Inventory:975
Comments
SQM10AJB-470R Specifications
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
2.067" (52.50mm)