YAGEO SQM500JB-100R
Part No.:
SQM500JB-100R
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SQM500JB-100R.pdf
Description:
RES 100 OHM 5% 5W RADIAL
Shipping
Inventory:873
Comments
SQM500JB-100R Specifications
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
1.043" (26.50mm)