YAGEO SQP15AJB-110R
Part No.:
SQP15AJB-110R
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SQP15AJB-110R.pdf
Description:
RES 110 OHM 5% 15W AXIAL
Shipping
Inventory:710
Comments
SQP15AJB-110R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SQP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
110 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
15W
Composition:
Cement
Features:
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.492" Square x 1.890" L (12.50mm x 48.00mm)