YAGEO SQP20AJB-1K
Part No.:
SQP20AJB-1K
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SQP20AJB-1K.pdf
Description:
RES 1K OHM 5% 20W AXIAL
Comments
SQP20AJB-1K Specifications
Resistance:
1 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
20W
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.492" Square x 2.362" L (12.50mm x 60.00mm)