YAGEO SQP20AJB-39R
Part No.:
SQP20AJB-39R
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SQP20AJB-39R.pdf
Description:
RES 39 OHM 5% 20W AXIAL
Shipping
Inventory:194
Comments
SQP20AJB-39R Specifications
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
20W
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.492" Square x 2.362" L (12.50mm x 60.00mm)