Ohmite TFSF100RJE
Part No.:
TFSF100RJE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TFSF100RJE.pdf
Description:
RES 100 OHM 5% 2W AXIAL
Comments
TFSF100RJE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Ohmite
Series:
TFS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Thick Film
Features:
Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.413" x 0.035" Rectangular x 1.024" L (10.50mm x 0.90mm x 26.00mm)