VPG Foil Resistors TLCC10M000B
Part No.:
TLCC10M000B
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TLCC10M000B.pdf
Description:
TLCC10M000B 10 PPM THIN FILM
Comments
TLCC10M000B Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
TLC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Radial Lead
Size / Dimension:
0.287" L x 0.087" W (7.30mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max):
0.264" (6.70mm)