Ohmite TUM3J200E
Part No.:
TUM3J200E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUM3J200E.pdf
Description:
RES 200 OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
Inventory:910
Comments
TUM3J200E Specifications
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Size / Dimension:
0.866" L x 0.315" W (22.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)