Ohmite TUM7J10KE
Part No.:
TUM7J10KE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUM7J10KE.pdf
Description:
RES 10K OHM 5% 7W AXIAL
Shipping
Inventory:275
Comments
TUM7J10KE Specifications
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Size / Dimension:
0.394" x 0.354" Rectangular x 1.378" L (10.00mm x 9.00mm x 35.00mm)