Ohmite TUM7J1K5E
Part No.:
TUM7J1K5E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUM7J1K5E.pdf
Description:
RES 1.5K OHM 5% 7W AXIAL
Shipping
Inventory:149
Comments
TUM7J1K5E Specifications
Resistance:
1.5 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Size / Dimension:
1.378" L x 0.394" W (35.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)