Ohmite TUW15J150E
Part No.:
TUW15J150E
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUW15J150E.pdf
Description:
RES 150 OHM 5% 15W AXIAL
Shipping
Inventory:232
Comments
TUW15J150E Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Ohmite
Series:
TUW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
15W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.492" x 0.453" Rectangular x 1.929" L (12.50mm x 11.50mm x 49.00mm)