Ohmite TUW15J2R7E
Part No.:
TUW15J2R7E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUW15J2R7E.pdf
Description:
RES 2.7 OHM 5% 15W AXIAL
Shipping
Inventory:270
Comments
TUW15J2R7E Specifications
Resistance:
2.7 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
15W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Size / Dimension:
0.492" x 0.453" Rectangular x 1.929" L (12.50mm x 11.50mm x 49.00mm)