Ohmite TUW15J330E
Part No.:
TUW15J330E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUW15J330E.pdf
Description:
RES 330 OHM 5% 15W AXIAL
Shipping
Inventory:140
Comments
TUW15J330E Specifications
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
15W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Size / Dimension:
0.492" x 0.453" Rectangular x 1.929" L (12.50mm x 11.50mm x 49.00mm)