Ohmite TUW15J39RE
Part No.:
TUW15J39RE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUW15J39RE.pdf
Description:
RES 39 OHM 5% 15W AXIAL
Shipping
Inventory:105
Comments
TUW15J39RE Specifications
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
15W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
275°C
Size / Dimension:
1.929" L x 0.492" W (49.00mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)