Ohmite TUW15J4R3E
Part No.:
TUW15J4R3E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUW15J4R3E.pdf
Description:
RES 4.3 OHM 5% 15W AXIAL
Shipping
Inventory:550
Comments
TUW15J4R3E Specifications
Resistance:
4.3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
15W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
275°C
Size / Dimension:
1.929" L x 0.492" W (49.00mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)