Ohmite TUW15J68RE
Part No.:
TUW15J68RE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUW15J68RE.pdf
Description:
RES 68 OHM 5% 15W AXIAL
Shipping
Inventory:808
Comments
TUW15J68RE Specifications
Resistance:
68 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
15W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
275°C
Size / Dimension:
1.929" L x 0.492" W (49.00mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)