Ohmite TUW15J8R2E
Part No.:
TUW15J8R2E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUW15J8R2E.pdf
Description:
RES 8.2 OHM 5% 15W AXIAL
Shipping
Inventory:420
Comments
TUW15J8R2E Specifications
Resistance:
8.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
15W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Size / Dimension:
0.492" x 0.453" Rectangular x 1.929" L (12.50mm x 11.50mm x 49.00mm)