Ohmite TUW3J4R3E
Part No.:
TUW3J4R3E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUW3J4R3E.pdf
Description:
RES 4.3 OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
Inventory:610
Comments
TUW3J4R3E Specifications
Resistance:
4.3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
275°C
Size / Dimension:
0.866" L x 0.315" W (22.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)