Ohmite TUW5J200E
Part No.:
TUW5J200E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUW5J200E.pdf
Description:
RES 200 OHM 5% 5W AXIAL
Shipping
Inventory:400
Comments
TUW5J200E Specifications
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Size / Dimension:
0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm)