Ohmite TUW5J82RE
Part No.:
TUW5J82RE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUW5J82RE.pdf
Description:
RES 82 OHM 5% 5W AXIAL
Shipping
Inventory:800
Comments
TUW5J82RE Specifications
Resistance:
82 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
275°C
Size / Dimension:
0.866" L x 0.394" W (22.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)