Ohmite TUW5J8R2E
Part No.:
TUW5J8R2E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUW5J8R2E.pdf
Description:
RES 8.2 OHM 5% 5W AXIAL
Shipping
Inventory:279
Comments
TUW5J8R2E Specifications
Resistance:
8.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
275°C
Size / Dimension:
0.866" L x 0.394" W (22.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)