Ohmite TUW5JR10E
Part No.:
TUW5JR10E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUW5JR10E.pdf
Description:
RES 0.1 OHM 5% 5W AXIAL
Shipping
Inventory:300
Comments
TUW5JR10E Specifications
Resistance:
100 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Size / Dimension:
0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm)