Ohmite TUW7J390E
Part No.:
TUW7J390E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TUW7J390E.pdf
Description:
RES 390 OHM 5% 7W AXIAL
Shipping
Inventory:899
Comments
TUW7J390E Specifications
Resistance:
390 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Size / Dimension:
0.394" x 0.354" Rectangular x 1.378" L (10.00mm x 9.00mm x 35.00mm)