Ohmite TWM3J75RE
Part No.:
TWM3J75RE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TWM3J75RE.pdf
Description:
RES 75 OHM 5% 3W RADIAL
Shipping
Inventory:530
Comments
TWM3J75RE Specifications
Resistance:
75 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
1.024" (26.00mm)