Ohmite TWW10J75RE
Part No.:
TWW10J75RE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TWW10J75RE.pdf
Description:
RES 75 OHM 5% 10W RADIAL
Shipping
Inventory:900
Comments
TWW10J75RE Specifications
Resistance:
75 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
2.008" (51.00mm)