Ohmite TWW10JR68E
Part No.:
TWW10JR68E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TWW10JR68E.pdf
Description:
RES 0.68 OHM 5% 10W RADIAL
Shipping
Inventory:900
Comments
TWW10JR68E Specifications
Resistance:
680 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
2.008" (51.00mm)