Ohmite TWW3J2R0E
Part No.:
TWW3J2R0E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TWW3J2R0E.pdf
Description:
RES 2 OHM 5% 3W RADIAL LEAD
Shipping
Inventory:990
Comments
TWW3J2R0E Specifications
Resistance:
2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
Radial Lead
Size / Dimension:
0.492" L x 0.335" W (12.50mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max):
1.024" (26.00mm)