Ohmite TWW3J4R3E
Part No.:
TWW3J4R3E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TWW3J4R3E.pdf
Description:
RES 4.3 OHM 5% 3W RADIAL
Comments
TWW3J4R3E Specifications
Resistance:
4.3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
1.024" (26.00mm)