Ohmite TWW5JR82E
Part No.:
TWW5JR82E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TWW5JR82E.pdf
Description:
RES 0.82 OHM 5% 5W RADIAL
Shipping
Inventory:600
Comments
TWW5JR82E Specifications
Resistance:
820 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
1.024" (26.00mm)