TT Electronics/Welwyn ULW3-33RJA1
Part No.:
ULW3-33RJA1
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ULW3-33RJA1.pdf
Description:
RES 33 OHM 3W 5% AXIAL
Comments
ULW3-33RJA1 Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.228" Dia x 0.571" L (5.80mm x 14.50mm)