TT Electronics/Welwyn ULW5-33RJT075
Part No.:
ULW5-33RJT075
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ULW5-33RJT075.pdf
Description:
RES 33 OHM 5W 5% AXIAL
Shipping
Inventory:750
Comments
ULW5-33RJT075 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.283" Dia x 0.650" L (7.20mm x 16.50mm)