Ohmite UM030Z1007FE
Part No.:
UM030Z1007FE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.UM030Z1007FE.pdf
Description:
10KV 1G 1%
Comments
UM030Z1007FE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Ohmite
Series:
Ultra-Mox
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Resistance:
1 GOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
1.181" L x 0.063" W (30.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)