TE Connectivity Passive Product UPF25B100RV
Part No.:
UPF25B100RV
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.UPF25B100RV.pdf
Description:
RES 100 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
UPF25B100RV Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
UPF, Holsworthy
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.106" Dia x 0.276" L (2.70mm x 7.00mm)