Caddock Electronics Inc. USF340-100K-0.1%-5PPM
Part No.:
USF340-100K-0.1%-5PPM
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.USF340-100K-0.1%-5PPM.pdf
Description:
RES 100K OHM 0.1% 1/3W RADIAL
Comments
USF340-100K-0.1%-5PPM Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Series:
USF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Composition:
Thick Film
Features:
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
Height - Seated (Max):
0.395" (10.04mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
USF340-100K-0.1%-5PPM FAQ
1. How to order USF340-100K-0.1%-5PPM on Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.?
3. Are the USF340-100K-0.1%-5PPM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of USF340-100K-0.1%-5PPM?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
USF340-100K-0.1%-5PPM Tags
  • USF340-100K-0.1%-5PPM
  • USF340-100K-0.1%-5PPM PDF
  • USF340-100K-0.1%-5PPM Datasheet
  • USF340-100K-0.1%-5PPM Images
  • Buy USF340-100K-0.1%-5PPM
  • USF340-100K-0.1%-5PPM Price
  • USF340-100K-0.1%-5PPM Distributor
  • USF340-100K-0.1%-5PPM Supplier
  • USF340-100K-0.1%-5PPM Wholesale