Caddock Electronics Inc. USF340-50.0K-0.1%-5PPM
Part No.:
USF340-50.0K-0.1%-5PPM
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.USF340-50.0K-0.1%-5PPM.pdf
Description:
RES 50K OHM 0.1% 1/3W RADIAL
Comments
USF340-50.0K-0.1%-5PPM Specifications
Resistance:
50 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
Height - Seated (Max):
0.395" (10.04mm)
Failure Rate:
USF340-50.0K-0.1%-5PPM FAQ
1. How to order USF340-50.0K-0.1%-5PPM on Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.?
3. Are the USF340-50.0K-0.1%-5PPM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of USF340-50.0K-0.1%-5PPM?
USF340-50.0K-0.1%-5PPM Tags
  • USF340-50.0K-0.1%-5PPM
  • USF340-50.0K-0.1%-5PPM PDF
  • USF340-50.0K-0.1%-5PPM Datasheet
  • USF340-50.0K-0.1%-5PPM Images
  • Buy USF340-50.0K-0.1%-5PPM
  • USF340-50.0K-0.1%-5PPM Price
  • USF340-50.0K-0.1%-5PPM Distributor
  • USF340-50.0K-0.1%-5PPM Supplier
  • USF340-50.0K-0.1%-5PPM Wholesale