Caddock Electronics Inc. USF370-10.0M-0.01%-5PPM
Part No.:
USF370-10.0M-0.01%-5PPM
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.USF370-10.0M-0.01%-5PPM.pdf
Description:
RES 10M OHM 0.01% 3/4W RADIAL
Comments
USF370-10.0M-0.01%-5PPM Specifications
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.500" L x 0.075" W (38.10mm x 1.91mm)
Height - Seated (Max):
0.520" (13.21mm)
Failure Rate:
USF370-10.0M-0.01%-5PPM FAQ
1. How to order USF370-10.0M-0.01%-5PPM on Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.?
3. Are the USF370-10.0M-0.01%-5PPM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of USF370-10.0M-0.01%-5PPM?
USF370-10.0M-0.01%-5PPM Tags
  • USF370-10.0M-0.01%-5PPM
  • USF370-10.0M-0.01%-5PPM PDF
  • USF370-10.0M-0.01%-5PPM Datasheet
  • USF370-10.0M-0.01%-5PPM Images
  • Buy USF370-10.0M-0.01%-5PPM
  • USF370-10.0M-0.01%-5PPM Price
  • USF370-10.0M-0.01%-5PPM Distributor
  • USF370-10.0M-0.01%-5PPM Supplier
  • USF370-10.0M-0.01%-5PPM Wholesale