Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components VR25000001204FA100
Part No.:
VR25000001204FA100
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.VR25000001204FA100.pdf
Description:
VR25 1% A1 1M2
Shipping
Inventory:990
Comments
VR25000001204FA100 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
VR25
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
1.2 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)