Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components VR25000002203JA100
Part No.:
VR25000002203JA100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.VR25000002203JA100.pdf
Description:
RES 220K OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:746
Comments
VR25000002203JA100 Specifications
Resistance:
220 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)