Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components VR37000002005JA100
Part No.:
VR37000002005JA100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.VR37000002005JA100.pdf
Description:
VR37 5% A1 20M
Shipping
Inventory:826
Comments
VR37000002005JA100 Specifications
Resistance:
20 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm)