Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components VR37000004994FA100
Part No.:
VR37000004994FA100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.VR37000004994FA100.pdf
Description:
VR37 1% A1 4M99
Shipping
Inventory:850
Comments
VR37000004994FA100 Specifications
Resistance:
4.99 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm)