Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components VR68000002405JAC00
Part No.:
VR68000002405JAC00
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.VR68000002405JAC00.pdf
Description:
RES 24 MOHM 1W 5% AXIAL
Shipping
Inventory:489
Comments
VR68000002405JAC00 Specifications
Resistance:
24 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.268" Dia x 0.709" L (6.80mm x 18.00mm)