Ohmite WHB330FET
Part No.:
WHB330FET
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.WHB330FET.pdf
Description:
RES 330 OHM 1% 1W AXIAL
Comments
WHB330FET Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Ohmite
Series:
WH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)