Ohmite WHD10RFET
Part No.:
WHD10RFET
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.WHD10RFET.pdf
Description:
RES 10 OHM 1% 3W AXIAL
Shipping
Inventory:370
Comments
WHD10RFET Specifications
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.217" Dia x 0.533" L (5.50mm x 13.54mm)