Ohmite WHD5R0FET
Part No.:
WHD5R0FET
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.WHD5R0FET.pdf
Description:
RES 5 OHM 1% 3W AXIAL
Shipping
Inventory:349
Comments
WHD5R0FET Specifications
Resistance:
5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.217" Dia x 0.533" L (5.50mm x 13.54mm)