Stackpole Electronics Inc WW5JT500R
Part No.:
WW5JT500R
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.WW5JT500R.pdf
Description:
RES 500 OHM 5% 5W AXIAL
Shipping
Inventory:285
Comments
WW5JT500R Specifications
Resistance:
500 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)