VPG Foil Resistors Y0007619R000V0L
Part No.:
Y0007619R000V0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y0007619R000V0L.pdf
Description:
S102C 619R000 0.005%
Comments
Y0007619R000V0L Specifications
Resistance:
619 Ohms
Tolerance:
±0.005%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)