VPG Foil Resistors Y0011349K650Q9L
Part No.:
Y0011349K650Q9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y0011349K650Q9L.pdf
Description:
RES 349.65K OHM 0.6W 0.02% RAD
Comments
Y0011349K650Q9L Specifications
Resistance:
349.65 kOhms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)