VPG Foil Resistors Y00121R00000D9L
Part No.:
Y00121R00000D9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y00121R00000D9L.pdf
Description:
S105DT 1R0000 0.5%
Comments
Y00121R00000D9L Specifications
Resistance:
1 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)