VPG Foil Resistors Y00122R00000F0L
Part No.:
Y00122R00000F0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y00122R00000F0L.pdf
Description:
RES 2 OHM 1.5W 1% RADIAL
Comments
Y00122R00000F0L Specifications
Resistance:
2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)