VPG Foil Resistors Y0029287R000B1L
Part No.:
Y0029287R000B1L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y0029287R000B1L.pdf
Description:
RES 287 OHM 2/3W 0.1% AXIAL
Comments
Y0029287R000B1L Specifications
Resistance:
287 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.667W, 2/3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 0.750" L (9.53mm x 19.05mm)